Oxford MailResults 25th & 26th February (From Oxford Mail)

Get involved: send your photos, videos, news & views by texting OXFORD NEWS to 80360 or email us

Results 25th & 26th February

25th & 26th February

Under 9 Red/White Cup Semi Finals

Oxford City Colts v Abingdon Youth 1-4

Chalgrove Cavaliers v Didcot Casuals Blue 3-1

Above games at Grove Challengers FC

Under 9 White League

Crowmarsh Youth v Grove Challengers 0-1

Under 9 Spring Championship - Group 2A

Radley Youth v Abingdon Yellows 5-5

Under 9 Spring Championship - Group 2B

Goring Robins v Tower Hill 2-2

Under 9 Blue/Green/Yellow Cup Semi Finals

Cholsey Bluebirds v Stanford Youth 3-1

Florence Park v Summertown Supernovae 1-0

Above games at Abingdon Youth FC

Under 9 Blue League

Cumnor Minors v Didcot Town Youth Red 2-2

AFC Brightwell v Marston Saints 3-2

Under 9 Green League

Faringdon Town v Barton United 2-1

Greater Leys v St Edmunds 2-3

Under 9 Yellow League

Berinsfield v Cholsey Bluebirds P-P

Horspath Youth v Wantage Concords 3-0

Harwell & Hendred v Benson United 6-0

Ardington & Lockinge v Didcot Town Youth White 0-1

Under 9 Spring Championship - Group 1B

Botley Boys v Summertown Supergiants 1-2

Under 9 Spring Championship - Group 1C

Hanney Youth v Quarry Rovers 1-3

Under 10 Red Cup Semi Finals

Crowmarsh v Summertown Eagles 4-1

Oxford City Colts v Didcot Town Youth 6-4

Above games at Abingdon Youth FC

Under 10 Red League

Didcot Casuals v Summertown Cobras 9-1

Under 10 Blue Cup Semi Finals

Harwell & Hendred v Kidlington Youth Colts 3-0

Kennington Athletic v Abingdon Youth 0-2

Above games at Grove Challengers FC

Under 10 Blue League

Quarry Rovers v Littlemore Youth 2-2

Goring Robins v Cholsey Bluebirds 1-0

Horspath Youth v Saxon Warriors 1-3

Greater Leys v Kidlington Rangers 0-9

Under 10 Green/Yellow Cup Semi Finals

Benson United Pumas v Florence Park 2-2 (3-2 pens)

Oxford Blackbirds v Ardington & Lockinge 0-3

Above games at Crowmarsh Youth FC, The Paddocks, Reading Rd, Wallingford.

Under 10 Yellow League

Abingdon Utd v Kennington Athletic Green 5-0

Marston Saints v Benson Utd Merlins 2-0

Under 10 Spring Championship - Group A

Whitchurch Hill v St Edmunds 2-1

Under 10 Spring Championship - Group B

Wantage Concords v Summertown Tigers 2-1

Under 11 Cup Quarter Finals

Milton United v Grove Challengers 2-4

Oxford Irish v Oxford City Colts 4-4 AET (4-2 pens)

Kidlington Youth v Radley Youth 4-5

Oxford Blackbirds v Didcot Town Youth 0-6

Under 11 A League

Littlemore Youth v Horspath Youth 1-3

Under 11 B League

Abingdon Youth v Ardington & Lockinge 2-1

Summertown Stars v Harwell & Hendred 1-7

Hinksey Park v Wheatley Boys 3-3

Rotherfield United v Florence Park 2-3

Under 11 C League

Marston Saints v Headington Sharks 8-2

Oxford Blackbirds Yellows v Greater Leys 2-5

Faringdon Town v Summertown Comets 2-0

Under 12 A League

Marston Saints v Crowmarsh Youth 0-2

Horspath Youth v Ardington & Lockinge 0-1

Kidlington Youth Celtic v Harwell & Hendred 3-1

Summertown Galaxy v Littlemore Youth 0-4

Didcot Town Youth v North Leigh 0-2

Under 12 B League

Rotherfield Cobras v Radley Youth 4-1

Oxford Blackbirds v Abingdon Youth 5-3

Cumnor Minors v Barton United 1-1

Oxford City Colts v Rotherfield Vipers 4-3

Under 12 C League

Didcot Casuals v Summertown Stars 4-5

Faringdon Town v Grove Challengers 1-7

Quarry Rovers v Milton United 1-12

Hinksey Park v St Edmunds 4-1

Under 12 D League

Chalgrove Cavaliers v Drayton Wasps 3-5

Headington Sharks v Whitchurch Hill 2-4

Kidlington Youth Comets v Ardington Eagles 2-6

Under 13 Cup Quarter Finals

St Edmunds v Abingdon Youth 5-0

Summertown Stars v Harwell & Hendred 3-4 AET

Horspath Youth v Tower Hill 3-0

Under 13 B League

Oxford Irish v Didcot Casuals 1-1

Hinksey Park v Rotherfield United 8-0

AFC Brightwell v Kidlington Youth ????

Under 13 C League

Oxford City Colts v Chalgrove Cavaliers 4-2

Quarry Rovers v Summertown United ????

Under 13 D League

AFC Wallingford v Summertown Athletic 8-0

Northway Boys v Faringdon Town 7-4

Kidlington Colts v Summertown Athletic 25/2 3-8

Under 13 Spring Championship - Group C

Steventon Boys v Barton United P-P

Under 14 A League

Didcot Town Youth v Childrey Youth 1-0

Kidlington Youth v AFC Newbury 1-4

Florence Park v Radley Youth 4-1

Greater Leys Youth v Whitchurch Hill 1-0

Under 14 B League

Cholsey Bluebirds v Didcot Casuals 1-2

St Edmunds v Kennington Athletic 5-4

Summertown Stars v Oxford Blackbirds 1-8

Under 14 C League

Childrey Rangers v Marston Saints 3-2

Benson United v Hinksey Park 1-4

Under 15 A League

Florence Park v Quarry Rovers 1-3

Didcot Town Youth v Cumnor Minors P-P

Under 15 B League

Didcot Casuals v Oxford Blackbirds 1-4

Hinksey Park v Rotherfield United 1-7

Faringdon Town v Saxton Rovers 2-2

Hanney Youth v Greater Leys Youth 1-1

Under 15 C League

Marston Saints Red v Watlington Town 4-4

Kidlington Youth v Botley Boys 13-0

Oxford City Colts v Abingdon Youth 7-0

Horspath Youth v Long Wittenham 1-5

click2find

Get Adobe Flash player
About cookies

We want you to enjoy your visit to our website. That's why we use cookies to enhance your experience. By staying on our website you agree to our use of cookies. Find out more about the cookies we use.

I agree