Oxford Mail Boys League results - February 23-24

First published in Sport

OXFORD MAIL BOYS LEAGUE

Under 9 White Spring League: Kennington Ath 1, Quarry Rovers 0; Cumnor Minors 1, Didcot Tn Red 2; Harwell & Hendred 0, Summertown Stars Giants 0. Blue Spring League: Chalgrove Cavaliers 0, Didcot Casuals 5; Cholsey Bluebirds 1, St Edmunds 0. Green Spring League: Berinsfield Boys 2, Crowmarsh Yth Orange 0; Oxford Blackbirds 0, Didcot Tn White 1. Yellow Spring League: St Edmunds Royals 0, Barton Utd 1; Grove Challengers 1, Oxford City Blues 0; Horspath Yth Tigers 0, Goring Robins 2. Green Autumn League: Abingdon Yth Whites 2, AFC Brightwell 0. Yellow Autumn League play-off: Abingdon Yth Greens 0, Stanford Yth 4.

Under 10 Red Spring League: Didcot Casuals Blue 6, Goring Robins 1; Chalgrove Cavaliers 1, Abingdon Yth Greens 0; Tower Hill v Crowmarsh Yth pp. White Spring League: Bure Park Jun 6, Horspath Yth Lions 5; Hinksey Park Black 3, Horspath Yth 11; Cholsey Bluebirds 4, Hinksey Park Red 9. Blue Spring League: Kidlington Yth Green 1, Abingdon Yth Yellows 3; Kidlington Yth White 0, Kennington Ath 2; Ardington & Lockinge 0, Florence Park Blue 7. Green Spring League: Summertown Stars Red 1, Pangbourne Yth 1. Orange Spring League: Greater Leys Yth 3, Hanney Yth 1; Wantage Tn Jun 5, Woodcote Stoke Row 2; Didcot Tn Yth Whites 1, Radley Yth 6. Green Autumn League: Cumnor Minors 2, Garsington Yth 0; AFC Brightwell 4, Faringdon Tn 0. Yellow Spring League: Didcot Tn Red 0, Summertown Stars Blue 3; Oxford Blackbirds 5, Grove Challengers Black 0. Purple Spring League: Benson Utd 2, Florence Park White 3; Berinsfield Boys 3, Grove Challengers White 2.

Under 11 A Saturday Spring League: Summertown Eagles 2, Cumnor Minors 5; Cholsey Bluebirds 4, Harwell & Hendred 6; Hinksey Park 1, Didcot Tn Yth Red 9.

B Saturday Spring League: Goring Robins 4, Kidlington Yth Colts 1; Abingdon Tn 1, Kennington Ath Yellow 3; Cumnor Minors Blues 1, Garsington Yth 4. C Saturday Spring League: Kennington Ath Green 4, Quarry Rovers Blast 1; Crowmarsh Yth Orange 8, Milton Utd 1; Florence Park 3, Summertown Sharks 1. A Sunday Spring League: Summertown Cobras 1, Kidlington Yth Rangers 6; Ardington & Lockinge 3, Crowmarsh Yth 1; Barton Utd 4, Grove Challengers 1; Wantage Tn Jun 1, Horspath Yth 4.

C Sunday Spring League: Marston Saints 4, Abingdon Yth 0; St Edmunds Royals 0, Whitchurch Hill 9.

Under 12 Cup 3rd round: Goring Robins v Chalgrove Cavaliers pp; Ardington & Lockinge 1, Milton Utd 4; Oxford City 3, Kidlington Yth 6; Greater Leys Yth 1, Summertown Stars 4; Wheatley Boys 1, Horspath Yth 10; Oxford Irish 4, Radley Yth 2. C League: Abingdon Yth 3, Summertown Comets 0. D League: Crowmarsh Tigers 2, Marston Saints 5. B Spring League: Rotherfield Utd 1, Oxford Blackbirds 3. C Spring League: Drayton Wasps 2, Crowmarsh Yth 1. D Spring League: Greater Leys Kites v Milton Utd Blue pp.

Under 13 A League: Kidlington Yth Celtic 0, Littlemore Yth 3; Banbury Utd 2, Ardington & Lockinge 0; Crowmarsh Yth 1, Thatcham Tn Harriers 3; North Leigh 3, Horspath Yth 1; Harwell & Hendred 2, Rotherfield Vipers 3; Didcot Tn Yth 3, Abingdon Yth 1. B League: Oxford City 4, Oxford Blackbirds 2; Milton Utd 0, Marston Saints 11; Cumnor Minors 5, Barton Utd 2. C League: Drayton Wasps 7, Didcot Casuals 0; Crowmarsh Comets 0, St Edmunds 7; Radley Yth 4, Faringdon Tn 1. D League: Chalgrove Cavaliers 3, Blewbury Buccaneers 0; Kidlington Yth Comets 1, Headington Sharks 7; Kennington Ath 3, Botley Boys 2.

Under 14 League Cup 2nd round: Quarry Rovers v Summertown Utd pp; Abingdon Yth 1, Rotherfield Utd 3; Oxford City 4, Radley Yth 1; Hinksey Park 2, Chalgrove Cavaliers 1; Didcot Casuals 2, Wantage Tn Jun 4; Northway 1, Kidlington Yth 7. A League: Abingdon Tn v Harwell & Hendred pp; Horspath Yth 2, Didcot Tn Yth 2; Tower Hill 2, St Edmunds 0. B League: Cholsey Bluebirds 2, AFC Brightwell 3. C League: Kidlington Colts 1, Steventon Boys 4; Barton Utd 0, Summertown Ath 1.

Under 15 Cup 2nd round: Radley Yth 1, Childrey Yth 2; Kidlington FC 2, Greater Leys Yth 6. B League: St Edmunds 2, Florence Park 3; Childrey Rangers 2, Benson Utd 1. C League: Cholsey Bluebirds 9, Abingdon Yth 0; Summertown Stars 3, Wantage Tn Jun 2.

Send us your news, pictures and videos

Most read stories

Local Info

Enter your postcode, town or place name

About cookies

We want you to enjoy your visit to our website. That's why we use cookies to enhance your experience. By staying on our website you agree to our use of cookies. Find out more about the cookies we use.

I agree