Oxford Mail Boys League results - November 17-18

First published in Sport

OXFORD MAIL BOYS LEAGUE

Under 9 Red League: Oxford City Blues 0, Didcot Tn Yth 9; Hinksey Park 4, Goring Robins 1; Horspath Yth Lions 0, Bure Park Juniors 3. White League: Cumnor Minors 0, Abingdon Yth Yellows 0; Oxford City Whites 1, Kennington Ath 0; Harwell & Hendred 2, Summertown Stars Giants 0; St Edmunds 1, Crowmarsh Yth 2. Blue League: Botley Boys 2, Cholsey Bluebirds 0; Quarry Rov 3, Chalgrove Cavaliers 0; Marston Saints 10, Summertown Stars Quarks 2. Green League: AFC Brightwell 1, Oxford Blackbirds 2; Barton Utd 0, Didcot Casuals 4; Abingdon Yth Whites 0, Crowmarsh Yth Orange 1.Yellow League: Stanford Yth 0, Grove Chall Black 0; St Edmunds Royals 3, Horspath Yth Tigers 1; Berinsfield Boys 6, Faringdon Tn 0; Abingdon Yth Greens 4, Benson Utd 0.

Under 10 Red League: Radley Yth 3, Abingdon Yth Greens 10; Oxford City 1, Chalgrove Cavaliers 3; Cholsey Bluebirds 1, Didcot Casuals Blue 12. White League: Goring Robins 11, Quarry Rov 5; Crowmarsh Yth 2, Tower Hill 1; Hinksey Park 7, Horspath Yth 9. Blue League: Harwell & Hendred 0, Florence Park Blue 3; St Edmunds 0, Kennington Ath 3; Pangbourne Yth 2, Abingdon Yth Yellows 2. Green League: Faringdon Tn 1, Greater Leys Yth 2; Garsington Yth 3, AFC Brightwell 2; Cumnor Minors 2, Kidlington Yth Green 0. Yellow League: Oxford Blackbirds 5, Grove Chall Black 3; Botley Boys 1, Summertown Stars White 6. Orange League: Kidlington White 3, Abingdon Yth Whites 1; Woodcote Stoke Row 0, Ardington & Lockinge 6; Didcot Casuals 2, Wantage Tn Juniors 0; Hanney Yth 1, Didcot Tn Yth White 4. Purple League: Benson Utd 2, Berinsfield 4; Didcot Tn Red 0, Summertown Stars Blue 0.

Under 11 Saturday A League: Cumnor Minors 3, Abingdon Tn 0; Cholsey Bluebirds 1, Didcot Tn Yth 6. B League: Quarry Rov TNT 3, Goring Robins 1; Hinksey Park 4, Kidlington Colts 1; Summertown Eagles 6, Florence Park 4. C League: Quarry Rov Blast 1, Cumnor Minors Blues 2; Crowmarsh Orange 5, Kennington Green 3. Development games: Garsington Yth 1, Harwell & Hendred 10; Kennington Ath Yellows 8, Milton Utd 1. Sunday A League: Didcot Tn Yth White 0, Grove Chall 4; Crowmarsh Yth 3, Oxford City Blue 3; Didcot Casuals 2, Kidlington Yth Rgrs 4. B League: Benson Utd Pumas 0, St Edmunds 1; Abingdon Utd 2, Marston Saints 1. C Sunday mini-league final: Horspath Yth 3, Wantage Concords 2. Develop-ment games: Summertown Cobras 4, Barton Utd 4; Ardington & Lockinge 4, Abingdon Yth 2.

Under 12 A League: Goring Robins 0, Didcot Tn Yth 1; Kidlington Yth 1, Horspath Yth 5; Radley Yth 9, Milton Utd 2. B League: Chalgrove Cavaliers 2, Oxford City 0; Harwell & Hendred 2, Grove Chall 2; Faringdon Tn v Greater Leys Yth pp. C League: Greater Leys Kites 1, Oxford Blackbirds 7. D League: Wheatley Boys 17, Berinsfield 2. Knockout Cup 1st round: Drayton Wasps 2, Faringdon Tn 4; Crowmarsh Yth 1, Rotherfield Utd 6.

Under 13 A League: Didcot Tn Yth 1, Crowmarsh Yth 6; Ardington & Lockinge 3, Horspath Yth 2; Rotherfield Vipers 2, Banbury Utd 7; Littlemore Yth 1, Purley Jubilee 6; Abingdon Yth 4, Kidlington Yth Celtic 3; Garsington Yth 0, Harwell & Hendred 5; Thatcham Tn Harriers 2, North Leigh 2. B League: Barton Utd 1, Milton Utd 5. C League: Ardington Eagles 1, Grove Chall 2; Didcot Casuals 0, Crowmarsh Comets 1; Drayton Wasps 1, Radley Yth 1. D League: Blewbury Buccaneers 0, Summertown Stars 11; Chalgrove Cavaliers 2, Whitchurch Hill 3; Kennington Ath v Kidlington Yth Comets pp. Knockout Cup 1st round: Marston Saints 14, Kennington Ath 1; Cumnor Minors 8, Faringdon Tn 1; Botley Boys 2, Headington Sharks 3; Oxford City Colts 9, St Edmunds 0; Oxford Blackbirds 7, Hinksey Park 2.

Under 14 A League: Tower Hill 0, Horspath Yth 0; Oxford Irish 2, Summertown Stars 1. B League: Hinksey Park 6, Summertown Utd 3; Kidlington Yth 4, Oxford City 5. C League: Summertown Ath 1, Faringdon Tn 6; Northway 6, Kidlington Colts 4; Quarry Rov 11, Barton Utd 0; Littlemore Yth 13, Steventon Boys 0.

Under 15 A League: Kidlington FC 1, Oxford City 0. B League: St Edmunds 6, Benson Utd 0; Horspath Yth 3, Rotherfield Utd 1; Florence Park v Childrey Rgrs pp. C League: Marston Saints 2, Wheatley Boys 0; Hinksey Park 1, Cholsey Bluebirds 4.

Send us your news, pictures and videos

Most read stories

Local Info

Enter your postcode, town or place name

About cookies

We want you to enjoy your visit to our website. That's why we use cookies to enhance your experience. By staying on our website you agree to our use of cookies. Find out more about the cookies we use.

I agree