RESULTS: May 31

RESULTS: May 31

RESULTS: May 31

First published in Sport

Airey Cup 1st round

Westbury 157 (T Wilson 40, U Rafi 5-14, M A Khan 3-23), Oxenford 112 (G Judd 5-26, C Harper 3-20).

Broughton & North Newington 46 (A Armitage 4-12, M McStraw 3-10, J Wilkins 3-16), Great Horwood 48-2.

E & W Hendred 211-8 (I Mulford 48, M Baring 48, J Francis 45, B Nutt 4-39, B Liyanarachchi 3-41), Charlbury 46 (M Turnbull 5-12, M Baring 3-27).

Watlington 45 (R Rabani 4-18, A Liaquat 3-11), Radley 46-2.

Garsington 87-9 (M Eeley 5-29), Combe 66 (Y Williams 5-27, A Talukder 3-18).

Hook Norton 126 (M Riley 31, S Hibberd 5-28), Stonesfield 127-3 (A Crawford 40, J Burns 36).

Shrivenham 119 (R Wycherley 31, E Graham 5-36, J Simpson 3-21), Minster Lovell 97 (C Taylor 4-18, M Brown 3-29).

Faringdon 190-8 (I Oglesby 60, W Oglesby 35, A Khan 4-55), Cowley Internationals 192-8 (A Shah 56, H Abdullah Sadiqi 45, A Khan 34no, J Tomes 6-71).

Telegraph Cup 1st round

Wantage 181-9 (R Martin 54no, B Martin 40, T Lane 36, A Slater 3-41), Swinbrook 82 (B Martin 4-11, R Parker 3-45).

Cairns Fudge 134-8 (J Halfhead 35, M Weller 3-28), Eynsham 133 (J Rossitor 41, M Hanscombe 5-40).

Hanborough 158-8 (M Neilsen 40, R Lovick 34), Kidlington 154-7 (A Oliver 65, R Brown 3-57).

Westcott 356-7 (R Ullah 84, A Khan 65, D Romain 56no, D Sweetman 49, E Norton 3-43), Charlbury 2nd 84 (M Scull 30no).

Marsh Gibbon 125 (S Armstrong 5-13, N Callow 3-11), Marcham 78 (T Leonard 4-12).

Witney Swifts 202-9 (J Seacole 50, K Foggett 43, M Godwin 36, L Price 3-48), Chesterton 127 (G White 52, G Woodward 4-37).

Hailey 115 (S Hadland 40, S Shadbolt 4-38), Deddington 49 (R Chennagiri 30, C King 5-16).

Steve Dixon Memorial Cup 1st round

Risinghurst 162 (R Venkat 46, G Samuel 33, R Nambiar 33, A Ellison 3-11), Great Horwood 2nd 112 (S Ridgway 3-26, R Nambiar 3-21).

Faringdon 2nd 168-9 (P Batchelor 51, L Belcher 3-24), Dorchester 132 (S Mccomb 37, C Grainey 32, R Marlow 3-38).

West Witney 104 (O Tariq 51no, H Rymer 5-14), Westbury 2nd 105-9 (M Markham 50, M Clutterbuck 4-27).

Minster Lovell 2nd 209-8 (J Mayers 60, R Abraham 36, C Plant 3-47), Hook Norton 2nd 56 (A Cooper 5-43, G French 4-16).

Kilkenny 145 (D Gordon 69, M Waugh 6-25), Sunningwell 116 (N Pickup 42, D Gordon 4-18).

Hanney 51 (D Hilliam 32, S Wharton 5-21), Garsington 2nd 54-1.

Osberton Radiators Cup 2nd round

Brill 112-3 (A Parke 54), Kidlington 2nd 110 (B Jackson 4-37, D Kavanagh 4-12).

Uffington 2nd 38 (T Gerken 5-15, J Buckingham 5-20), Hanborough 40-2.

Chipping Norton 2nd 57-2 (D Stafford 34), Marcham 2nd 56 (S Cottle 4-14, D Molyneux 3-8).

Bampton 87-3 (R Pitt 50no), Witney Swifts 2nd 84-8 (S Launder 4-21).

E&W Hendred 2nd 143-8 (M Turner 33, M Martin 31, R Burton 3-24), Cowley Internationals 2nd 149-8 (A Khan 32no).

Combe 2nd w/o Chadlington 2nd.

Ducklington w/o Tetsworth 2nd.

Keith Crump Centenary Cup 1st round

Kidlington 3rd 71 (D Parker 6-16), Wootton and BH 2nd 72-7.

Chesterton 2nd 114 (P Whitlock 39, T Young 3-13), Westcott 2nd 90 (P Avery 39, S Gray 4-21).

Hanney 2nd 66 (S Gibson 3-12), Eynsham 2nd 69-6 (J May 5-38, G Cook 4-2).

Minster Lovell 3rd 90 (S Smith 30, J McPhee 3-16), Deddington 2nd 91-3 (A Bletchley 31).

Risinghurst 2nd w/o Watlington 2nd.

Division 8

Radley 2nd 145-7 (B Bowerman 44, R Taylor 3-25), West Ilsley 2nd 55 (W Barnes 34, R Cook 5-24).

Division 9

Britwell Salome 2nd 135-9 (T Kitson 5-25), Dorchester 2nd 136-5 (R Andrews 66).

Division 10

Charlbury 3rd 72-9 (P Tyrer 3-10), Kennington 2nd 73-4 (C Drew 36no).

Comments

Comments are closed on this article.

Send us your news, pictures and videos

Most read stories

Local Info

Enter your postcode, town or place name

About cookies

We want you to enjoy your visit to our website. That's why we use cookies to enhance your experience. By staying on our website you agree to our use of cookies. Find out more about the cookies we use.

I agree