Division 1
Broughton & NN 143 (A Mayho 3-21, O Hollings 3-39), Charlbury 145-4 (R Knight 94no).
Hook Norton 185-9 (C Barber 84, T Lunel 32, C Fisher 5-52, C Morgan 3-47), Minster Lovell 181-9 (J Simpson 48, C Barber 3-39).
Oxenford 276-8 (H Khalid 72, R Dow 50, M Wright 40, R Davies 35, Y Williams 4-60), Garsington 151 (D Prosper 49, C Palmer 38, A Hirtenstein 6-62).
E&W Hendred 139 (S Shepherd 45, J Harris 4-24), Shrivenham 142-6 (C Taylor 65, M Turnbull 4-32).
Westbury 192 (S Willett 56, G Judd 51, G Stapleton 38, T Boardman 30, T Broughton 3-10), Chadlington 55 (A Clarke 5-5, R Tredwell 3-23).
Division 2
Chipping Norton 101 (K Duester 67no, N Wilkins 7-24), Great Horwood 103-2 (S Parker 56no).
Tetsworth 302-2 (G Deepen 109, R Foster 88no, H Nasser 64no, C Ganeshkumar 30), Clifton Hampden 188 (M Benson 46, R Beard 36, A Slay 30, N Patel 4-36, D Esky 3-49).
Marsh Gibbon 196-5 (A Wallace 54, S Reynolds 42no, S Vadivale 36, M Mead 31), Faringdon 197-1 (M Hume 86, L Bowerman 73no, I Oglesby 30no).
Watlington 21 (B Barrett 5-5, A Khan 4-9), Cowley Internationals 26-0.
Stonesfield 166 (J Burns 57, C Drinkwater 43, F Price 4-24, J Litherland 3-36), Winslow Town 77 (E Oakley 7-18) .
Division 3
Westcott 252-9 (N Raynor 100, A Khan 51, N Lawrence 3-47, N Humphries 3-62), Britwell Salome 169 (C Penny 32, S Symes 31, G Ellis 4-27, W Ur Rehman 3-21).
Witney Swifts 135 (B Webb 4-18, M du Preez 3-44), Radley 138-3 (M du Preez 58no, B Webb 56no, S Cross 3-33).
Chesterton 187 (S Lewis 36), S Khan 4-40, P Glenn 3-38, S Jayakody 3-56), Fringford 187 (P Glenn 41, S Khan 37, T Burcham 31).
Division 4
Swinbrook 238-8 (T Martin 146, M Bellenger 44, D Harris 3-38), Eynsham 241-8 (S Jones 55, A Hingley 41, J Morland 4-52, A Wingfield Digby 3-61).
Stanton SJW 79 (M Shafqat 3-6, G McAloon 3-14), Wolvercote 80-3 (M Aslam 3-30).
Charlbury 2nd 155-9 (T Nash 31, M Bungay 3-25), Wootton & BH 158-1 (A Steer 52no, S Morton 45, W Morton 43no).
West Ilsley 169-8 (G Storton 50, A Dray 42no, P Tinson 3-42), Hailey 170-9 (S King 61no, J Steffen 5-36, J Eva 3-38).
Deddington 258-8 (S Redford 63, D Dowling 51, C Blackburn 49, A Bradford 3-45), Garsington 2nd 69 (L Bletchley 5-21).
West Ilsley 75 (S Jones 5-22), Eynsham 76-0 wkts (S Jones 40no).
Division 5
Kennington 181 (J Patel 36, W Azad 4-35), Kidlington 182-4 (R Bishop 87, J Desmond 57).
Marcham 219-4 (A Horseman 95no, J France 42, D Pitcher 42), Great Horwood 2nd 78.
Cassington Rescue 117 (A Shorten 5-29), Uffington 121-5 (T Fillery 46, J Boaler 36no).
Hanborough 274-7 (G Willet 76, D Simpson 49no, M Neilsen 41, M Spo-lander 3-91), West Witney 148 (G Jones 68, R Brown 4-42).
Kilkenny 269-8 (D Gordon 103no, T Poole 40no, B Carter 37, D Macdonald 33, O Pascoe 3-34), Stanton Harcourt 273-8 (C Pascoe 116, H Sutton 110no, D Macdonald 3-53).
Division 6
Hook Norton 2nd 255-3 (R Cherry 74no, G Wallis 73no, C Plant 62), Oxenford 2nd 165-7 (T Hamp 50, P Merry 43).
Risinghurst 215-5 (G Samuel 74no), Hanney 126 (M Iltaf 4-20, R Fernandes 3-15).
Dorchester 153 (B Roberts 3-36), Sunningwell 88 (N Evans 4-6, L Belcher 4-25).
Brill 94 (M Harris 6-30), Shrivenham 2nd 97-4 (B Jackson 3-40).
Faringdon 2nd 153 (A Hunt 58no, J Mutton 3-15), Minster Lovell 2nd 154-7 (J Merriman 54no).
Division 7
Tetsworth 2nd 230-8 (P Miller 55, H Abdul 32, J Ryan 31, H Preene 4-46), Uffington 2nd 198 (M Hazell 61, H Preene 50, C Isaac 3-40), Swinbrook 2nd 216-4 (T Julian 93, J Dover 49no, D Parker 46), Stonesfield 2nd 220-4 (P Jackson 110no, S Hibberd 69no).
Westbury 276-4 (G Markham 82no, B Curley 61, M Markham 59, H Lewis 34), Kidlington 2nd 220-5 (G Eagle 91no, S Townsend 72).
Steventon 264-8 (A Jayasanka 91, M Dickinson 48, T Cannon 33), E&W Hendred 2nd 266-4 (I Clewley 116no, E Hutt 41).
Division 8
Radley 2nd 196-7 (G Simmons 69, A Saeed 3-24), Cowley Internationals 2nd 135 (W Ali 51, K Shahzad 42, S Mistry 4-27, R Cook 3-14).
Broughton & NN 2nd 231-7 (D Cannard 68, O Troup 61no, J Kelly 6-71), Chadlington 2nd 181-6 (F Townsend 42, D Townsend 31).
Ducklington 193 (J Souch 47, K Lewis 43no, M Jarvis 5-43), Chipping Norton 2nd 176 (M Tompkins 52, J Hood 30, R Lewis 4-38, K Lewis 3-50, J Souch 3-52).
West Ilsley 2nd 135 (P Healy 35, A Mishra 4-21, E Vickers 3-47), Chesterton 2nd 126 (P Lisseter 31, L Parkes 3-21).
Combe 2nd 341-2 (M Purssell 177no, J Chaundy 101no, E Chapman 42), Marcham 2nd 165-7 (E Warwick 53).
Division 9
Wolvercote 2nd 229-4 (J Elliott 99no, D Gillham 51), Sunningwell 2nd 86-9 (J Campion 5-31).
Deddington 2nd 162 (B Lewis 43, A Worman 3-36, M Dodd 3-37), Britwell Salome 2nd 131 (A Worman 54, J Turberfield 4-41, B Lewis 3-26).
Division 10
Hanney 2nd 177-9 (K Dixon 87, C Carroll 4-24, M Duval 3-40), Kidlington 3rd 178-7 (M Taylor 61, P Hewitt 43).
Kilkenny 2nd 272-5 (D Floyd 85, S Lazarus 60, P Thorp 40), Kennington 2nd 79 (P Thorp 4-10, D Floyd 3-15).
Charlbury 3rd 113 (B McKeowan 31, C Fitchett 5-16), Watlington 2nd 116-0 (B Proctor 72no).
Wootton & BH 130 (M Charman 31), Risinghurst 2nd 132-4 (R Kumar 82no).
Comments: Our rules
We want our comments to be a lively and valuable part of our community - a place where readers can debate and engage with the most important local issues. The ability to comment on our stories is a privilege, not a right, however, and that privilege may be withdrawn if it is abused or misused.
Please report any comments that break our rules.
Read the rules here