VANARAMA NATIONAL LEAGUE SOUTH
Oxford City 2, Chelmsford City 0.
FA WOMEN’S SUPER LEAGUE 2
Spring Series: Sheffield 3, Oxford 2.
EVO-STIK SOUTHERN LEAGUE
Prem Div: Banbury Utd 1, Hitchin Tn 1.
Div 1 South & West: Larkhall 0, Didcot Tn 1; North Leigh 1, Paulton Rov 0; Wantage Tn 2, Slimbridge 0.
Div 1 Central: Kidlington 3, Dunstable 0.
UHLSPORT HELLENIC LEAGUE
Bluefin Supp Cup quarter-finals: Bicester Tn 2, Penn & Tylers Green 1; Chalfont Wasps 1, Ardley Utd 5.
Div 1 East: Finchampstead 10, Wantage Tn Res 0; Headington Ams 7, Wokingham & Emmbrook 1; Rayners Lane 0, Chinnor 3.
Div 1 West: Abingdon Utd 7, North Leigh Utd 0; Milton Utd 2, Fairford Tn 3; Shrivenham 0, Letcombe 1.
Div 2 East: Flackwell Heath Res 3, Oxford City Dev 4.
Div 2 West: Easington Spts Res 2, Oxford City Nomads Dev 1; Faringdon Tn 1, Kidlington Res 0; Hook Norton Res 0, Shrivenham Res 2.
OXFORDSHIRE SENIOR LEAGUE
Premier Div: Garsington 0, Freeland 8; Heyford Ath 2, Adderbury Park 1; Horspath 1, OUP 2; Launton Spts 2, Chalgrove 7; Yarnton 5, Eynsham 0.
Div 1: Adderbury Res w/o Northway.
NORTH BERKS LEAGUE
Div 1: Burghclere 3, Berinsfield 5; Kintbury Rgrs 0, Long Wittenham Ath 1.
Div 2: Steventon 2, Westminster 1.
Div 4: Dorchester Res 1, Lambourn Sports Res 2; Stanford in the Vale Res 3, Burghclere Res 3.
WITNEY & DISTRICT FA
Premier Div: Hailey 5, Combe 2; Hanborough 11, Witney Royals 1; Carterton Tn A w/o Kirtlington.
Div 1: Stonesfield 0, Aston 5.
Div 2: FC Ascott w/o Middle Barton; Hanborough Res 0, Tower Hill 3; Spartan Rgrs Res 8, Chipping Norton Tn Res 1.
Div 3: Bletchington w/o Bourton Rov Res; Charlbury Tn Res w/o Corinthians; Hollybush Res 1, Minster Lovell Res 7.
Div 4: FC Ascott Res w/o Siege.
OXFORD CITY FA
CJL Cup final: Chequers 2, Lusitanos Oxford 1.
League: East Oxford 0, Summertown AFC 1; Oxford Brookes Univ v Union Street pp.
BANBURY DISTRICT & LORD JERSEY FA
Premier Div: Broughton & NN 4, Bishops Itchington 1.
Div 1: Wroxton Spts 0, AFC Bicester 4; Deddington Tn Res 0, Chasewell Park 6.
Div 3: KEA Res 15, Heyford Utd 1; Banbury Galaxy 1, Banbury Spts 3; Magna Exteriors 4, AFC Banbury 4.
UTV LEAGUE
Premier Div: Railway Wheatley v Abingdon Exiles pp; Tackley Utd 3, Dilly Utd 3; Blackbird v Chequers pp.
Div 1: Greater Leys 7, JET 1; Stadhampton 4, Milton Saints 5; Village Inn 1, Great Milton Utd 3.
Oxfordshire 137 (39.3 ovs, J Garrett 30, W Beer 3-21, W Collard 3-26), Sussex Academy 138-7 (40.2 ovs, T Gordon 31no).
Sussex Academy 218-9 (50 ovs, P Salt 45, W Beer 39, G Garton 31, H Eltham 3-29, R Kaufman 3-37), Oxfordshire 113-9 (31 ovs, J Cater 47no, G Garton 3-7).
AMERICAN FOOTBALL
SOUTHERN CONFERENCE
Central Div 1: Oxford Saints 8, Sussex Thunder 35.
Comments: Our rules
We want our comments to be a lively and valuable part of our community - a place where readers can debate and engage with the most important local issues. The ability to comment on our stories is a privilege, not a right, however, and that privilege may be withdrawn if it is abused or misused.
Please report any comments that break our rules.
Read the rules here