RESULTS: June 28

RESULTS: June 28

RESULTS: June 28

First published in Sport

Division 1

Charlbury 53-1 v Shrivenham – abandoned.

Cowley Internationals v Oxenford – abandoned.

Great Horwood 173-4 (D Armitage 56no, J Nix 54), Minster Lovell 144-7 (C Fisher 39).

Garsington 107 (C Wharton 34, D White 3-28) v Hook Norton – abandoned.

Chadlington 120 (S Hunt 33, T Young 6-1), Westbury 121-6 (T Wilson 42).

Division 2

Clifton Hampden v Stonesfield – abandoned.

Combe v Broughton and NN – abandoned.

Faringdon v Tetsworth – abandoned.

Chipping Norton 138-8 (I Widdows 33, S Evans 32), Radley 115 (B Webb 33, M Jarvis 4-27).

Watlington 98-6 (A Shepherd 34no), East & West Hendred 99-3 (C Fisher 42no).

Division 3

Cairns Fudge v Wantage – abandoned.

Chesterton 86-9 (S Vadivale 4-16), Marsh Gibbon 87-2 (S Vadivale 40).

Westcott v Witney Swifts – abandoned.

Wolvercote 105-5 (M Shafqat 38no), Eynsham 92 (B Ahmed 3-20).

Division 4

Britwell Salome v Wootton & Boars Hill – abandoned.

Hailey 147-7 (S King 52, J King 36), Deddington 86 (S Redford 44, S King 3-15).

West Ilsley 92-7 (D Farrant 3-23), Kidlington 94-3 (A Oliver 39no).

Hanborough 122 (A Hobley 44no, S Armstrong 3-44), Marcham 65 (A Chalmers 3-12, J Ayris 3-22).

Division 5

Garsington 2nd v Uffington – abandoned.

Kilkenny v Kennington – abandoned.

Dorchester 157 (J Neal 68, M Kalyan 3-0), Risinghurst 107 (R Nambiar 30, R Sharman 3-23).

Stanton Harcourt 174-8 (L Pettifer 40, M Clutterbuck 3-43), West Witney 76 (S Mehrotra 30, L Pettifer 6-33).

Division 6

Minster Lovell 2nd 146-6 (T Jarvis 39, L Smith 39, B Spencer 32), Great Horwood 2nd 104 (I McStraw 39, T Jarvis 3-24).

Oxenford 2nd 109 (A Hamp 40no, P Merry 39, R Knight 6-12), Hook Norton 2nd 112-3 (G Wallis 49no).

Shrivenham 2nd v Hanney – abandoned.

Steventon 126-9 (A Jayasanka 49, R Smith 3-20), Faringdon 2nd 90 (A Jayasanka 6-11).

Sunningwell 109 (N Blithe 4-19), Westbury 2nd 106 (J Stacey 3-12).

Division 7

E & W Hendred 2nd 109-4 (M Turner 5-11), Bampton 61 (P Beckley 3-8).

Broughton & NN 2nd 92 (A Parke 3-29), Brill 67-1 (A Parke 33).

Ducklington 182 (D Harris 71, S Weston 35, B Hutter 32, A Tompkins 4-24), Chipping Norton 2nd 112 (S Townsend 37, M Tompkins 31, J Hughes 4-38).

Swinbrook 2nd 40 (M Phipps 3-14), Stonesfield 2nd 44-0 (P Jackson 31no).

Division 8

Wolvercote 2nd 204-3 (N Pinhol 77, C Babbs 70), Chadlington 2nd 107-9 (J Elliott 3-19).

Hanborough 2nd v Combe 2nd – abandoned.

Uffington 2nd 160-9 (N Himpson 3-48), Marcham 2nd 67 (M Taylor 4-13, H Preene 5-8).

West Ilsley 2nd 56 (R Burton 4-4, M Asif 3-10), Cowley Internationals 2nd 59-0 Witney Swifts 2nd v Radley 2nd – abandoned.

Division 9

Chesterton 2nd v Risinghurst 2nd – abandoned.

Dorchester 2nd 155-3 (M Ottrey 59no, G Potter 58no) Britwell Salome 2nd 122-8 (N Joyner 60, D Rippington 4-27).

Eynsham 2nd v Sunningwell 2nd – abandoned.

Wootton & Boars Hill 2nd w/o Garsington 3rd.

Division 10

Deddington 2nd v Stanton Harcourt 2nd – abandoned.

Hanney 2nd 122-7 (D Jones 31, R Da Silva 3-18), Kidlington 3rd 119.

Comments

Comments are closed on this article.

Send us your news, pictures and videos

Most read stories

Local Info

Enter your postcode, town or place name

About cookies

We want you to enjoy your visit to our website. That's why we use cookies to enhance your experience. By staying on our website you agree to our use of cookies. Find out more about the cookies we use.

I agree