RESULTS: June 7

RESULTS: June 7

RESULTS: June 7

First published in Sport

Division 1

Charlbury 124 (J Hornsby 36, S Hicks 35, S Hunt 4-42), Chadlington 128-2 (S Hunt 71no).

Cowley Internationals 241-7 (H Nasser Khan 63, H Sadiqi 42), Shrivenham 180-9 (A Bowles 57no).

Hook Norton 122 (T Lunel 35, N Wilkins 3-29), Great Horwood 123-3 (D Armitage 45no, G Davies 38no).

Minster Lovell v Garsington – abandoned.

Westbury 229-7 (T Wilson 62, S Harper 59no, S Khan 3-26), Oxenford 150-9 (R Tredwell 5-21).

Division 2

Broughton & NN v Watlington – abandoned.

Chipping Norton v Clifton Hampden – abandoned.

Combe v Faringdon – abandoned.

Radley 157 (O Hussain 38, T Gubbins 3-28), Stonesfield 75 (T Gubbins 30, A Liaquat 3-11).

Tetsworth v East & West Hendred – abandoned.

Division 3

Cairns Fudge 179-6 (A Small 73no, T Small 46, M Mead 3-42), Marsh Gibbon 124-9 (C Needham 33no, J Clark 3-15).

Eynsham 111 (C Bowles 3-0, R Goodwin 3-18), Witney Swifts 112-9 (J Seacole 35, G Cook 5-0).

Westcott 74 (R Blake 5-26), Fringford 75-5 (S Foote 3-32).

Wantage v Chesterton – abandoned.

Division 4

Charlbury 2nd v Britwell Salome – abandoned.

Marcham 118-8 (A Horseman 43, T Barratt 30, J King 4-38), Hailey 53 (A Chalmers 4-8).

Deddington 53 (W Potter 4-18), Hanborough 54-5 (D Barnhill 5-11, J Ayris 3-8).

Kidlington 198 (R Walker 37, D Farrant 34, W Azad 33no, C East 32, R Parker 3-30), Swinbrook 180-9 (A Snow 35no, S Litten 3-38).

West Ilsley 151-9 (W Wright 33, E Ryder 32, C Spilsbury 3-28), Wootton & Boars Hill 152-7 (W Morton 41, W Wright 3-40).

Division 5

West Witney 68 (A Mehmood 5-13), Garsington 2nd 71-4 (C Woodward 56).

Kennington v Risinghurst – abandoned.

Stanton Harcourt 218-8 (J Souch 72, J Graham 33, L Pettifer 33, G Blanchard 3-33), Uffington 160-9 (G Blanchard 57, A Walker 4-31).

Division 6

Faringdon 2nd 121 (C Plant 5-31), Hook Norton 2nd 122-2 (O Evans 56no, R Webb 38).

Great Horwood 2nd v Westbury 2nd – abandoned.

Sunningwell 220-4 (J Stacey 81, A Smith 63no), Hanney 58 (M Waugh 4-21).

Minster Lovell 2nd 144 (B Spencer 52no, R Deacon 6-33), Shrivenham 2nd 145-8 (T Swann 49, P Quibell-Smith 4-20).

Steventon 64-3 (C Bennett 3-16), Oxenford 2nd 49 (P Armstrong 5-24).

Division 7

Stonesfield 2nd 109 (R King 4-13), Bampton 110-6 (R Pitt 36, A Harris 34, L Hatton 3-20).

Brill v Tetsworth 2nd – abandoned.

Ducklington v Swinbrook 2nd – abandoned.

Chipping Norton 2nd 101 (D Underhill 38, P Beckley 3-26), East & West Hendred 2nd 93 (I Clewley 31, R Warner-Carter 3-37).

Kidlington 2nd v Broughton & NN 2nd – abandoned.

Division 8

Marcham 2nd 117 (J Cox 48, R Townsend 6-16), Chadlington 2nd 79 (J Cox 4-28).

Cowley Internationals 2nd 206-5 (A Khan 61, W Rehman 48, R Burton 30no), Witney Swifts 2nd 70.

Wolvercote 2nd 179-9 (S Agarwal 94no, E Chapman 3-38), Combe 2nd 40 (D Quinn 5-14).

Division 9

Chesterton 2nd 110 (G Bullen 32, B Kent 3-11), Dorchester 2nd 111-3 (R Andrews 37no).

Risinghurst 2nd v Minster Lovell 3rd – abandoned.

Garsington 3rd 123 (D James 52, P Whinfrey 4-26, G Goodenough 3-22), Sunningwell 2nd 75 (D Fellows 5-18, R Vircavs 3-12).

Eynsham 2nd 93 (R Margerison 50, S Steer 4-30), Wootton and BH 2nd 95-6 (M Taylor 51, R Margerison 5-19).

Division 10

Hanney 2nd 147-6 (J Hollier 52no), Deddington 2nd 114 (J Ransom 43, H Ali 3-15).

Stanton Harcourt 2nd v Charlbury 3rd – abandoned.

Kidlington 3rd 139-8 (M Webb 46, T Cherry 3-28), Westcott 2nd 82 (J Blackford 8-8).

Comments

Comments are closed on this article.

Send us your news, pictures and videos

Most read stories

Local Info

Enter your postcode, town or place name

About cookies

We want you to enjoy your visit to our website. That's why we use cookies to enhance your experience. By staying on our website you agree to our use of cookies. Find out more about the cookies we use.

I agree